Najważniejsze albumy jazzowe dostępne na płytach winylowych

Płyty winylowe są częścią sceny jazzowej od czasu ich pierwszej masowej produkcji w latach dwudziestych. Dźwięki z płyt winylowych są czyste i autentyczne, a jest coś szczególnego w słuchaniu albumu od początku do końca, a nie próbkowaniu utworów, kiedy tylko chcesz.

Popularna muzyka winylowa dostępna na płytach winylowych

Najwcześniejsze nagrania jazzowe zostały wykonane na cylindrach woskowych przez afroamerykańskich bluesmanów i ragtime’owców we wczesnej pierwszej dekadzie XX w. Wraz z postępem technologicznym, stacje radiowe stały się nie tylko producentami, ale i nadawcami.

Firmy płytowe zaczęły wykorzystywać swoje studia do nagrywania popularnych artystów, zamiast nadawać ich na żywo. Dlatego dziś mamy tysiące klasycznych albumów jazzowych na winylach. Poniżej znajdziesz kilka z naszych ulubionych, które pokazują, co ten format ma do zaoferowania, jeśli chodzi o muzykę z tego gatunku.

Louis Armstrong – najważniejsze utwory z jego twórczości

Louis Armstrong po raz pierwszy nagrał z małą grupą muzyków w 1925 roku dla Okeh Records, a Hot Five and Hot Seven to kolekcja jego wczesnych nagrań. To, co czyni tę kolekcję tak ważną, to fakt, że Armstrong był jednym z pierwszych afroamerykańskich artystów, którzy uczynili z jazzu formę sztuki głównego nurtu, a te strony pokazują jego wyjątkowy, uduchowiony styl śpiewania i grania.

Albumy winylowe https://winylownia.pl/pl/menu/muzyka/plyty-winylowe/jazz-190.html, z muzyką jazzową są bardzo popularne i doskonale oddają klimat tego, co faktycznie daje tego typu muzyka.

Hity jazzowe Armstronga na winylach

Do grup Armstronga należeli kornecista Cootie Taylor, puzoniści J.Y. Tiss Rhythm i Jack Shilkret, a oryginalna Hot Five składała się z pianisty Earla Hinesa, perkusisty Baby Doddsa i legendarnego kornecisty Buddy’ego DeSylvy. Te strony to pierwsze z wielu ważnych płyt jazzowych, które ukazały się na Okęciu.

Legendarna kariera Armstronga trwała do lat 40-tych, kiedy to stał się jednym z największych nazwisk w jazzie i nagrał wiele klasycznych albumów, w tym Hot Fives and Sevens, Satchmo, Louis Armstrong and His Hot Five oraz Satchmo and His Creole Jazz Band. Mimo że Armstrong zmarł w 1971 roku, jego muzyka jest nadal popularna, a jego nagrania są nadal dostępne dla fanów Jazzu.

Similar Articles

Potencjometr logarytmiczn... W powszechnej opinii, gitara elektryczna stanowi wyższy poziom wtajemniczenia, dostępny dla muzyków, którzy zdobyli już pierwsze szlify. W praktyce okazuje się jednak, że nic nie stoi na
Niezbędnik gitarzysty: s... Muzyka jest od zawsze obecna w życiu człowieka. Każdy z nas uśmiecha się na myśl o ulubionej piosence i bez problemu potrafi wystukać jej rytm. Wiele osób
Nostalgia – kasy MC...
Nuty na perkusje – ... Perkusje są jednymi z tych instrumentów przy których najważniejszą rolę odgrywa rytm. Między innymi dlatego też nuty na perkusje zapisywane są na różne sposoby. Mało osób zdaje
Metronomy – jaki na... Każdy perkusista doskonale wie, że metronom jest mu potrzebny. W sklepach z akcesoriami muzycznymi dostępne są bardzo różne metronomy perkusyjne, które różnią się nie tylko ceną, ale
Hip-hop na winylach? Tak... Mówiąc o najbardziej udekorowanym hip-hopie, Cole nigdy nie zdobył Grammy. Król Dreamville był nominowany do siedmiu Grammy, ale nigdy nie wygrał.