Najważniejsze albumy jazzowe dostępne na płytach winylowych

Płyty winylowe są częścią sceny jazzowej od czasu ich pierwszej masowej produkcji w latach dwudziestych. Dźwięki z płyt winylowych są czyste i autentyczne, a jest coś szczególnego w słuchaniu albumu od początku do końca, a nie próbkowaniu utworów, kiedy tylko chcesz.

Popularna muzyka winylowa dostępna na płytach winylowych

Najwcześniejsze nagrania jazzowe zostały wykonane na cylindrach woskowych przez afroamerykańskich bluesmanów i ragtime’owców we wczesnej pierwszej dekadzie XX w. Wraz z postępem technologicznym, stacje radiowe stały się nie tylko producentami, ale i nadawcami.

Firmy płytowe zaczęły wykorzystywać swoje studia do nagrywania popularnych artystów, zamiast nadawać ich na żywo. Dlatego dziś mamy tysiące klasycznych albumów jazzowych na winylach. Poniżej znajdziesz kilka z naszych ulubionych, które pokazują, co ten format ma do zaoferowania, jeśli chodzi o muzykę z tego gatunku.

Louis Armstrong – najważniejsze utwory z jego twórczości

Louis Armstrong po raz pierwszy nagrał z małą grupą muzyków w 1925 roku dla Okeh Records, a Hot Five and Hot Seven to kolekcja jego wczesnych nagrań. To, co czyni tę kolekcję tak ważną, to fakt, że Armstrong był jednym z pierwszych afroamerykańskich artystów, którzy uczynili z jazzu formę sztuki głównego nurtu, a te strony pokazują jego wyjątkowy, uduchowiony styl śpiewania i grania.

Albumy winylowe https://winylownia.pl/pl/menu/muzyka/plyty-winylowe/jazz-190.html, z muzyką jazzową są bardzo popularne i doskonale oddają klimat tego, co faktycznie daje tego typu muzyka.

Hity jazzowe Armstronga na winylach

Do grup Armstronga należeli kornecista Cootie Taylor, puzoniści J.Y. Tiss Rhythm i Jack Shilkret, a oryginalna Hot Five składała się z pianisty Earla Hinesa, perkusisty Baby Doddsa i legendarnego kornecisty Buddy’ego DeSylvy. Te strony to pierwsze z wielu ważnych płyt jazzowych, które ukazały się na Okęciu.

Legendarna kariera Armstronga trwała do lat 40-tych, kiedy to stał się jednym z największych nazwisk w jazzie i nagrał wiele klasycznych albumów, w tym Hot Fives and Sevens, Satchmo, Louis Armstrong and His Hot Five oraz Satchmo and His Creole Jazz Band. Mimo że Armstrong zmarł w 1971 roku, jego muzyka jest nadal popularna, a jego nagrania są nadal dostępne dla fanów Jazzu.

Similar Articles

Jak się miewa polski Jaz... Teraz, gdy mamy już za sobą kilka upbeatowych jazzowych numerów, zwolnijmy nieco tempo. Papierowy wiatrak to piękny i ponury utwór, w którym pojawia się spokojna melodia fortepianu.
Unikatowa wytwórnia Pols... Na polskim rynku od 1956 roku z wielkimi sukcesami działa wydawca płyt z muzyką polskich artystów rozrywkowych, jazzowych oraz muzyką poważną Polskie Nagrania „Muza”. Wytwórnia, działając na
Gitara, a wilgotność po... Pomimo tego, że gitara jest jednym z najtańszych i najłatwiej dostępnych instrumentów i z tych też powodów cieszy się największa popularnością, to początkujący gitarzyści bardzo rzadko zwracają
Winyl – dobry pomys... Ciężko czasem znaleźć coś takiego na prezent, co naprawdę wzbudzi zachwyt osoby obdarowanej. Taki prawdziwy, szczery zachwyt. Wszystko tak naprawdę zależne jest od tego, z kim tak
Dla kogo są blocki perku... Profesjonalne blocki perkusyjne to najlepszy wybór dla wszystkich tych osób, które chcą nadać niesamowitego charakteru i niepowtarzalnej ekspresji odgrywanym utworom muzycznym. Dzięki blockom można całkowicie zmienić charakter
Jaki werbel wybrać? Pomo... Werbel to jedna z najważniejszych części każdego zestawu perkusji. Nadaje on niezwykłego brzmienia całemu zestawom, a dzięki obecności określonych dodatków pozwala na uzyskanie wielu ciekawych efektów dźwiękowych,