2020 – label, który namiesza na polskiej scenie muzycznej

Co może powstać, gdy swoje siły połączą najbardziej rozpoznawalne twarze współczesnej, polskiej sceny hip-hopowej takie jak Taco Hemingway, PRO8L3M czy Jedynak? Wytwórnia muzyczna, która udowodni, że czas polskiego hip-hopu bynajmniej jeszcze się nie skończył i jeszcze nieraz wszystkich on nas zaskoczy. Jak narodził się 2020 label i jakie plany mają jego założyciele? Sprawdzamy to w dzisiejszym wpisie. 

Słuchy o tym, że znani i lubiani raperzy mają zamiar wspólne stworzyć coś swojego krążyły już od jakiegoś czasu, jednak nikt nie mógł mieć pewności czy to, aby nie plotka. Taco, Jedynak, Chwiał, Dziarma, Dwa Sławy oraz Gruby Mielzky postanowili jednak raz na zawsze zamknąć usta wszystkim hejterom i tym, którzy nie wierzyli w powodzenie całej akcji i w 2020 roku ruszyli ze swoją własną wytwórnią muzyczną. 

Skąd wziął się pomysł na label 2020? 

O tym jak ciężko jest się przebić na rynku muzycznym doskonale wie każdy, kto choć raz spróbował to zrobić. Konkurencja nie śpi, utalentowanych muzyków (a zwłaszcza raperów) jest dużo, a zasady „fair play” nie zawsze znajdują zastosowanie w praktyce. To właśnie z myślą o poprawie tej sytuacji powstał 2020 – label, który za cel obrał sobie wsparcie młodych artystów. Jak podkreśla Steez (jeden z założycieli wydawnictwa) label jest niejako naturalną konsekwencją doświadczeń jakie on (oraz inne osoby związane z labelem) zbierali przez lata. Po latach pełnych wzlotów i upadków warto jest przekazać zdobytą wiedzę młodszym pokoleniom i uchronić je od popełniania rozmaitych błędów. 

Jakie płyty wydał label 2020? 

Wytwórnia, obecnie działająca jako kolektyw, ma na swoim koncie kilka albumów studyjnych, wśród nich m.in.: 

  • Dziarma „V”;   
  • PRO8L3M „Art Burt 2”;
  • Taco Hemingway „Jarmark”; 
  • Oki „47 Playground”;
  • CatchUp „Perypetie”;

10 marca 2023 ukazał się także wspólny album artystów związanych z wytwornią „club2020”, którego mocna reprezentacja zagrała także w tym roku na Openerze w Gdyni. 

Similar Articles

Przetworniki gitarowe z f... Przetworniki gitarowe występują w różnych wersjach. Magnetyczny pickup sprawdzi się w celu nagłośnienia gitary elektrycznej, chociaż może on też z powodzeniem być stosowany jako element nagłośnienia gitary
„Pułapka na motyle... “Pułapka na motyle”, to tytuł nowego albumu artysty, znanego nam jako Sobel. Album, na rynku ukazała w 2021 roku i sprawiła, że wokół Sobla, znowu zaszumiało. Podobnie
Klasyka i oryginalność ...
Nostalgia – kasy MC...
Brut Brodka na krążku w...
Fascynujący świat muzyk...